NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy
3154
Авансцена

Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy

Заради неблагоприятните метеорологични условия Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство( АМТИИ) „Проф. Асен Диамандиев“ в Пловдив променя датата на предвидения за 5 юни на Античния театър концерт „Академията кани Пловдив“ от фестивала Made at the Academy, съобщи проф. Любомир Караджов от катедра "Теория на изкуствата" и експерт по връзки с обществеността към АМТИИ Пловдив.  Събитието с участието на представителните академични ансамбли и състави на АМТИИ, студенти, докторанти и преподаватели, носители на престижни международни награди за изкуство, се отлага за 23 юни, отново на сцената на Античния театър

| 03 Юни 2024, 13:36 ч.
Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy
Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy
Снимка © DFA

Заради неблагоприятните метеорологични условия Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство( АМТИИ) „Проф. Асен Диамандиев“ в Пловдив променя датата на предвидения за 5 юни на Античния театър концерт „Академията кани Пловдив“ от фестивала Made at the Academy, съобщи проф. Любомир Караджов от катедра "Теория на изкуствата" и експерт по връзки с обществеността към АМТИИ Пловдив. 

Министърът на културата връчи на изпълнителния директор на фондацията за изкуство „Аполония“ Маргарита Димитрова огърлие „Златен век“.

Той отбеляза, че това е най-високото отличие на Министерството на културата.

Церемонията се състоя тази вечер след премиерата на концерта на фестивалния оркестър „Аполония“ на Празниците на изкуствата „Аполония“ в амфитеатъра в Созопол.  

България има своите изкуства, които наистина ни спасяват в това време. Тези изкуства имат и своите фестивали и повечето от тези фестивали ни карат да забравим всичко лошо. Има всякакви фестивали, но има един фестивал, който е фестивал на изкуствата и събира в себе си музика, театър, изобразително изкуство, литература, кино. Събира най-доброто, което може да се види в България, каза министърът на културата.

По думите му жителите и гост

Най-новата екранизация на майстора на ужасите Стивън Кинг - "Животът на Чък" с Том Хидълстън в главната роля, спечели най-престижната награда на Международния филмов фестивал в Торонто, предадоха Асошиейтед прес и АФП.

Наградата на публиката на водещия кинофестивал в Северна Америка се е превърнала в своеобразен предвестник на "Оскар"-ите, като през последните години предсказа някои от бъдещите победители в категорията за най-добър филм като "Зелената книга" и "Земя на номади". От 2012 г. всеки носител на топ отличието на фестивала е бил номиниран за най-добър филм на наградите на Американската киноакадемия.

Режисиран от Майк Фланаган, "Животът на Чък" е базиран на едноименния разказ на Стивън Кинг от 2020 г. Главната роля е поверена на британския актьор Том Хидълстън. Актьорския състав допълват Марк Хамил и Чиуетел Еджиофор.

Световната премиера на "Животът на

„Шогун“ e фаворит за „Еми“ при драматичните сериали, а „Мечката“ отново ще се бори за приза при комедиите, след като вече го спечели веднъж.

Това съобщи Ройтерс в обзор на претендентите преди връчването на телевизионните награди в неделя в Лос Анджелис.

Големият въпрос е кой сериал ще наследи трикратния победител „Наследници“ като най-добра телевизионна драма. „Шогун“ е очакван избор, след като историята, чието действие се развива във феодална Япония, вече събра рекорден брой награди „Еми“ за един сезон на телевизионен сериал. „Шогун“ грабна 14 трофея на съпътстващите награди „Еми“ (Creative Arts Emmy), връчвани за технически постижения и на гостуващи актьори.

В надпреварата при комедиите изпълнената с напрежение история за чикагския ресторант „Мечката“ е

Европейски художници от Ренесанса до модерно изкуство са представени в изложбата „Европейска живопис“, която бе открита днес в залите на Регионалната библиотека „Н. Вранчев“ в Смолян.

Експозицията е част от програмата, с която библиотеката се включва в инициативата Европейски дни на наследството.

Избраните репродукции от фонда на отдел „Изкуство“ на библиотеката показват различни стилове и епохи, посочи при откриването Василена Георгиева от отдел „Изкуство“.  

Представени са творби на Ван Гог, Рембранд, Гоя, Тициан, Дюрер, Климт, Владимир Димитров-Майстора, Цанко Лавренов. Наред с репродукциите са показани албуми и литература за известни европейски художници.

Регионалната библиотека представя четири тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, които тази година са с водеща тема „

Шапка на Харисън Форд от филма "Индиана Джоунс и храмът на обречените" беше продадена за 630 000 щатски долара на търг в Лос Анджелис, съобщи Би Би Си.

Харисън Форд е с шапката с периферия в сцената, в която скача от горящ самолет. Тя е изработена специално за филма. 

От аукционната къща казаха, че тази шапка "федора" е била използвана и по време на допълнителни снимки в съоръженията за визуални ефекти на продуцента Джордж Лукас.

Тя е била в личната колекция на каскадьора Дийн Ферандини, дубльор на Харисън Форд. Той почина миналата година. Федора също бе носена от каскадьора във филма от 1984 г. Федората е продадена заедно с непубликувани досега снимки на каскадьора, облечен в станалия емблематичен костюм на снимачната площадка.

Шапката в пясъчен цвят е версия на оригиналната, показана в п

Събитието с участието на представителните академични ансамбли и състави на АМТИИ, студенти, докторанти и преподаватели, носители на престижни международни награди за изкуство, се отлага за 23 юни, отново на сцената на Античния театър. Останалите събития от фестивалната програма запазват деня и часа си, уточни проф. Караджов.

Фестивалът на изкуствата в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“ – Пловдив  е предвиден в три дни: 4, 5 и 23 юни, с пет Арт събития, обединени във формата Made at the Academy.

В четвъртата година от своето издание фестивалът ще представи на различни сцени и локации творческия потенциал на студенти и преподаватели, водещи имена в българското съвременно изкуство, представящи пловдивската Арт академия в жанрове опера, мода, класическа музика, джаз, танц, изобразителни и визуални изкуства и фолклор.

От 2021 г. досега Made at the Academy е част от културния календар на Община Пловдив и е носител на престижната награда „Пловдив“ в раздел „Съвременни мултижанрови изкуства“ 2022 като полифонично изграден продукт на творците от всички факултети и специалности на АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив,  едно от най-престижните висши учебни заведения по изкуствата в България.

Три седмици след премиерата му „Аз, проклетникът 4“ продължава да е начело на зрителския интерес, сочат обобщените данни от киносалоните. Приключенията на Гру, който заедно с част от миньоните трябва да се справи с хлебарко-подобния злодей Максим Ле Мал, са гледани вече от 107 273 зрители и има 1 325 655 лева от продажби на билети.

На втора позиция е друга анимация – „Отвътре навън 2“, който е по екраните вече месец и половина. Как към познатите вече Радост, Тъга, Бяс лют, Страх и Отврат, се присъединява Тревожност, са разбрали общо 157 705 зрители, а приходите от билети са 1 942 833 лева.

Трети по ред е „Туистърс“, продължение на филма от 1996 година. Новата порция преследване на торнадо с висока доза адреналин са гледали 11 269 зрители, а приходите възлизат на 157 556 лева за двете седмици в кината.

Четвърти

Британският историк и автор на документални филми проф. Бетани Хюз, която е и водеща на популярното телевизионно предаване "Съкровища с Бетани Хюз“, засне част от 121-я Празник на розата в Казанлък. Кадрите ще бъдат част от епизод на предаването, посветен на България.

Била съм в региона и преди във връзка с археологията и бях удивена, коментира проф. Хюз. По думите и е много впечатляващо да бъде в Казанлък по време на Фестивала на розата, който е изключително важен за региона както в момента, така и назад във времето. 

"Епизодът, който заснемаме сега, е за повече от съкровищата на България, а Фестивалът на розата и Розовата долина са кулминацията, нещо специално, с което ще завършим епизода", посочи тя. 

Екипът пътува и до други места в страната. По думите епизодът ще бъде монтиран през лятото и ще излезе по света през есента, а във Великобритания - пре

Колекция от монети, събирана в продължение на един век, беше продадена за 14,8 млн. евро в Копенхаген, Дания, съобщи АФП, позовавайки се на аукционна къща "Стакс бауърс", организирала търга. 

На аукциона, продължил осем часа, бяха продадени 286 монети, които постигнаха обща цена от 14 820 900 евро. Сумата се оказа с 25 процента по-висока от прогнозната.

Това е само един лот от огромната колекция от 20 000 монети, оценени на 67 млн. евро. 

Ларс Емил Брун, датски предприемач и нумизмат, закупува колекцията през 1922 г. от семейство на аристократи. Брун умира през 1923 г. В завещанието му е постановено колекцията да бъде запазена 100 години след смъртта му. 

Националният музей на Дания е придобил седем експоната от колекцията на цена над един милион евро. 

Нов двуезичен албум, посветен на българския художник Георги Баев (1924 - 2007) и отбелязването на 100-годишнината от неговото рождение, ще бъде представен официално в Бургас на 21 юни в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски", съобщават от културната институция в морския град.

Луксозното двуезично издание, в което има текстове на български и английски език, е с обем от 95 страници и включва 55 репродукции на творби от фонда на Бургаската художествена галерия, както и 40 картини собственост на семейството му.

Сред представени творби има негови живописни платна, акварели, графики и рисунки, които обобщават художествения изказ на Баев и описват различните базови периоди в творчеството му.

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерство на културата, а организаторите допълват, че желаещите ще могат да закупят албума на място в галерията още на

С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съобщиха от музея.  

Отворена ще бъде изложбата „Петьофи обикаля света“, която е за известния унгарски поет и революционер Шандор Петьофи, изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

Посетителите ще могат да посетят и „Времето на Алафрангата“ – изложба на Регионалния етнографски музей в Пловдив, представяща времето през 19 век, когато стилът „Алафранга” става популярен и отразява влиянието на европейската култура.

В зала „Традиции и съвременност“ е изложено новопостъпилото дарение от наследниците на гайдаря Стою Чонга

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
3154
Авансцена

Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy

Заради неблагоприятните метеорологични условия Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство( АМТИИ) „Проф. Асен Диамандиев“ в Пловдив променя датата на предвидения за 5 юни на Античния театър концерт „Академията кани Пловдив“ от фестивала Made at the Academy, съобщи проф. Любомир Караджов от катедра "Теория на изкуствата" и експерт по връзки с обществеността към АМТИИ Пловдив.Събитието с участието на представителните академични ансамбли и състави на АМТИИ, студенти, докторанти и преподаватели, носители на престижни международни награди за изкуство, се отлага за 23 юни, отново на сцената на Античния театър.

| 03 Юни 2024, 13:36 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy
Неблагоприятни метеорологични условия променят датата на концерт от фестивала Made at the Academy
Снимка © DFA

Заради неблагоприятните метеорологични условия Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство( АМТИИ) „Проф. Асен Диамандиев“ в Пловдив променя датата на предвидения за 5 юни на Античния театър концерт „Академията кани Пловдив“ от фестивала Made at the Academy, съобщи проф. Любомир Караджов от катедра "Теория на изкуствата" и експерт по връзки с обществеността към АМТИИ Пловдив. 

Събитието с участието на представителните академични ансамбли и състави на АМТИИ, студенти, докторанти и преподаватели, носители на престижни международни награди за изкуство, се отлага за 23 юни, отново на сцената на Античния театър. Останалите събития от фестивалната програма запазват деня и часа си, уточни проф. Караджов.

Министърът на културата връчи на изпълнителния директор на фондацията за изкуство „Аполония“ Маргарита Димитрова огърлие „Златен век“.

Той отбеляза, че това е най-високото отличие на Министерството на културата.

Церемонията се състоя тази вечер след премиерата на концерта на фестивалния оркестър „Аполония“ на Празниците на изкуствата „Аполония“ в амфитеатъра в Созопол.  

България има своите изкуства, които наистина ни спасяват в това време. Тези изкуства имат и своите фестивали и повечето от тези фестивали ни карат да забравим всичко лошо. Има всякакви фестивали, но има един фестивал, който е фестивал на изкуствата и събира в себе си музика, театър, изобразително изкуство, литература, кино. Събира най-доброто, което може да се види в България, каза министърът на културата.

По думите му жителите и гост

Най-новата екранизация на майстора на ужасите Стивън Кинг - "Животът на Чък" с Том Хидълстън в главната роля, спечели най-престижната награда на Международния филмов фестивал в Торонто, предадоха Асошиейтед прес и АФП.

Наградата на публиката на водещия кинофестивал в Северна Америка се е превърнала в своеобразен предвестник на "Оскар"-ите, като през последните години предсказа някои от бъдещите победители в категорията за най-добър филм като "Зелената книга" и "Земя на номади". От 2012 г. всеки носител на топ отличието на фестивала е бил номиниран за най-добър филм на наградите на Американската киноакадемия.

Режисиран от Майк Фланаган, "Животът на Чък" е базиран на едноименния разказ на Стивън Кинг от 2020 г. Главната роля е поверена на британския актьор Том Хидълстън. Актьорския състав допълват Марк Хамил и Чиуетел Еджиофор.

Световната премиера на "Животът на

„Шогун“ e фаворит за „Еми“ при драматичните сериали, а „Мечката“ отново ще се бори за приза при комедиите, след като вече го спечели веднъж.

Това съобщи Ройтерс в обзор на претендентите преди връчването на телевизионните награди в неделя в Лос Анджелис.

Големият въпрос е кой сериал ще наследи трикратния победител „Наследници“ като най-добра телевизионна драма. „Шогун“ е очакван избор, след като историята, чието действие се развива във феодална Япония, вече събра рекорден брой награди „Еми“ за един сезон на телевизионен сериал. „Шогун“ грабна 14 трофея на съпътстващите награди „Еми“ (Creative Arts Emmy), връчвани за технически постижения и на гостуващи актьори.

В надпреварата при комедиите изпълнената с напрежение история за чикагския ресторант „Мечката“ е

Европейски художници от Ренесанса до модерно изкуство са представени в изложбата „Европейска живопис“, която бе открита днес в залите на Регионалната библиотека „Н. Вранчев“ в Смолян.

Експозицията е част от програмата, с която библиотеката се включва в инициативата Европейски дни на наследството.

Избраните репродукции от фонда на отдел „Изкуство“ на библиотеката показват различни стилове и епохи, посочи при откриването Василена Георгиева от отдел „Изкуство“.  

Представени са творби на Ван Гог, Рембранд, Гоя, Тициан, Дюрер, Климт, Владимир Димитров-Майстора, Цанко Лавренов. Наред с репродукциите са показани албуми и литература за известни европейски художници.

Регионалната библиотека представя четири тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, които тази година са с водеща тема „

Шапка на Харисън Форд от филма "Индиана Джоунс и храмът на обречените" беше продадена за 630 000 щатски долара на търг в Лос Анджелис, съобщи Би Би Си.

Харисън Форд е с шапката с периферия в сцената, в която скача от горящ самолет. Тя е изработена специално за филма. 

От аукционната къща казаха, че тази шапка "федора" е била използвана и по време на допълнителни снимки в съоръженията за визуални ефекти на продуцента Джордж Лукас.

Тя е била в личната колекция на каскадьора Дийн Ферандини, дубльор на Харисън Форд. Той почина миналата година. Федора също бе носена от каскадьора във филма от 1984 г. Федората е продадена заедно с непубликувани досега снимки на каскадьора, облечен в станалия емблематичен костюм на снимачната площадка.

Шапката в пясъчен цвят е версия на оригиналната, показана в п

Фестивалът на изкуствата в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“ – Пловдив  е предвиден в три дни: 4, 5 и 23 юни, с пет Арт събития, обединени във формата Made at the Academy.

В четвъртата година от своето издание фестивалът ще представи на различни сцени и локации творческия потенциал на студенти и преподаватели, водещи имена в българското съвременно изкуство, представящи пловдивската Арт академия в жанрове опера, мода, класическа музика, джаз, танц, изобразителни и визуални изкуства и фолклор.

Три седмици след премиерата му „Аз, проклетникът 4“ продължава да е начело на зрителския интерес, сочат обобщените данни от киносалоните. Приключенията на Гру, който заедно с част от миньоните трябва да се справи с хлебарко-подобния злодей Максим Ле Мал, са гледани вече от 107 273 зрители и има 1 325 655 лева от продажби на билети.

На втора позиция е друга анимация – „Отвътре навън 2“, който е по екраните вече месец и половина. Как към познатите вече Радост, Тъга, Бяс лют, Страх и Отврат, се присъединява Тревожност, са разбрали общо 157 705 зрители, а приходите от билети са 1 942 833 лева.

Трети по ред е „Туистърс“, продължение на филма от 1996 година. Новата порция преследване на торнадо с висока доза адреналин са гледали 11 269 зрители, а приходите възлизат на 157 556 лева за двете седмици в кината.

Четвърти

Британският историк и автор на документални филми проф. Бетани Хюз, която е и водеща на популярното телевизионно предаване "Съкровища с Бетани Хюз“, засне част от 121-я Празник на розата в Казанлък. Кадрите ще бъдат част от епизод на предаването, посветен на България.

Била съм в региона и преди във връзка с археологията и бях удивена, коментира проф. Хюз. По думите и е много впечатляващо да бъде в Казанлък по време на Фестивала на розата, който е изключително важен за региона както в момента, така и назад във времето. 

"Епизодът, който заснемаме сега, е за повече от съкровищата на България, а Фестивалът на розата и Розовата долина са кулминацията, нещо специално, с което ще завършим епизода", посочи тя. 

Екипът пътува и до други места в страната. По думите епизодът ще бъде монтиран през лятото и ще излезе по света през есента, а във Великобритания - пре

Колекция от монети, събирана в продължение на един век, беше продадена за 14,8 млн. евро в Копенхаген, Дания, съобщи АФП, позовавайки се на аукционна къща "Стакс бауърс", организирала търга. 

На аукциона, продължил осем часа, бяха продадени 286 монети, които постигнаха обща цена от 14 820 900 евро. Сумата се оказа с 25 процента по-висока от прогнозната.

Това е само един лот от огромната колекция от 20 000 монети, оценени на 67 млн. евро. 

Ларс Емил Брун, датски предприемач и нумизмат, закупува колекцията през 1922 г. от семейство на аристократи. Брун умира през 1923 г. В завещанието му е постановено колекцията да бъде запазена 100 години след смъртта му. 

Националният музей на Дания е придобил седем експоната от колекцията на цена над един милион евро. 

Нов двуезичен албум, посветен на българския художник Георги Баев (1924 - 2007) и отбелязването на 100-годишнината от неговото рождение, ще бъде представен официално в Бургас на 21 юни в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски", съобщават от културната институция в морския град.

Луксозното двуезично издание, в което има текстове на български и английски език, е с обем от 95 страници и включва 55 репродукции на творби от фонда на Бургаската художествена галерия, както и 40 картини собственост на семейството му.

Сред представени творби има негови живописни платна, акварели, графики и рисунки, които обобщават художествения изказ на Баев и описват различните базови периоди в творчеството му.

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерство на културата, а организаторите допълват, че желаещите ще могат да закупят албума на място в галерията още на

С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съобщиха от музея.  

Отворена ще бъде изложбата „Петьофи обикаля света“, която е за известния унгарски поет и революционер Шандор Петьофи, изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

Посетителите ще могат да посетят и „Времето на Алафрангата“ – изложба на Регионалния етнографски музей в Пловдив, представяща времето през 19 век, когато стилът „Алафранга” става популярен и отразява влиянието на европейската култура.

В зала „Традиции и съвременност“ е изложено новопостъпилото дарение от наследниците на гайдаря Стою Чонга

От 2021 г. досега Made at the Academy е част от културния календар на Община Пловдив и е носител на престижната награда „Пловдив“ в раздел „Съвременни мултижанрови изкуства“ 2022 като полифонично изграден продукт на творците от всички факултети и специалности на АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив,  едно от най-престижните висши учебни заведения по изкуствата в България.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.